Якщо Ви нарешті зібралися з думками та твердо вирішили відвідати Європу, першим ділом потрібно підготувати всі документи. Та вже за лічені дні настає довгоочікуваний безвіз, що значно полегшить нам завдання з документального забезпечення подорожі. Другим, не менш важливим, є питання збору речей, особливо тим, хто планує вперше так далеко їхати. Хоча і я, щороку подорожуючи, боюся щось забути, при чому забуваю я речі навіть у гостях :)
Отже, необхідно скласти список необхідних в дорогу речей, щоб в наступних подорожах просто його доповнювати. Я подам Вашій увазі перелік найбільш необхідних, на мій погляд, речей, які не повинні займати багато місця, але будуть доречні та необхідні Вам у Ваших пригодах за кордоном.
1. В першу чергу зберіть всі документи:
- паспорт, або закордонний (якщо плануєте далі);
- автобусні чи авіаквитки;
- записник, на випадок записати важливі телефонні номери чи адреси;
- страхування (для закордону);
- гроші готівкою та картки, причому готівку краще зберігати в декількох місцях невеликими сумами.
Для документів, зазвичай, виділяють одне постійне місце, щоб за потреби не гаяти час у пошуках. Якщо Ви збираєтеся багато часу проводити під небом, краще запакувати їх у поліетилен. І тоді дощі Вам не страшні!
2. Багаж. Обрати валізу чи рюкзак – справа Вашого смаку, однак моя порада: виходьте з того, який спосіб відпочинку Ви плануєте та як надовго Ви плануєте залишатися на одному місці. Поселитись на тиждень в одному місці – тоді в нагоді стане вмістка валіза на коліщатах. Якщо ж у Вас активний відпочинок, скажімо побачити одне місто на день, або багато пересуватися – тоді Ваш найліпший друг – рюкзак. Не варто купувати величезний рюкзак літрів на сто. Оберіть зручний, щоб комфортно було, і краще візьміть лише найнеобхідніше.
Рекомендую також взяти з собою маленькі пакетики в дорогу. Можуть бути непередбачувані ситуації, та й щоб раптом не смітити в автобусі чи на вулиці – просто вкинути у пакетик сміття, а потім, як трапиться, викинути в урну. До того ж вони зовсім не займають місця.
Ще одна корисна річ – пакетики з застібкою. Як я вже вище згадувала, що документи краще б ховати у поліетиленові пакетики. Так ось саме ці пакетики дуже стануть у пригоді.
Також на всяк випадок, краще придбати карабін чи невеличкий замочок, щоб була змога начепити його на валізу/рюкзак, адже Ви не завжди тримаєте свій багаж у полі зору, а так зможете зашкодити злодіям скористатись моментом.
3. Техніка. Без неї нині нікуди. Та, взявши з собою фотоапарат, телефон, планшет чи ноутбук, не забудьте взяти зарядні пристрої, адже тоді техніка стане лише зайвою вагою та не принесе необхідної користі. Для зручності заряджання, візьміть також трійник, бо в готелях чи хостелах, на одну особу передбачена одна розетка.
Важливо також, якщо Ви любитель музики, взяти з собою в дорогу mp3-плеєр. В скажете, що у Вас і так музика на телефоні, і можна слухати звідти, однак смартфон має одну батарею, і буде потрібен в багатьох інших нюансах, аніж прослуховування музики.
4. Одяг. Хотілося б узяти всі свої улюблені кофтинки та пару спідниць на вихід? Ви мусите розуміти, що Вам потрібен зручний одяг, а місця не так і багато. Як говориться, неважливо, скільки років твоїм кедам, якщо ти гуляєш у них по Парижу! Не потрібно брати шикарні туфлі, супер-стильні піджаки, чи блузку від Армані. Насправді, в Європі не будуть розглядати Ваш одяг, якщо Ви, звісно, не гулятимете площею у карнавальному вбранні))) Важливо, щоб Вам було зручно, комфортно по погоді та більш-менш пристойно з виду. З огляду на подорож у тиждень, раджу прихопити:
- дві пари штанів;
- шорти, бриджі чи капри (якщо дозволяє пора року);
- 3-4 футболки та пару майок;
- светр (якщо, знову ж, пора року);
- куртку, легеньку, та парасолю;
- шкарпетки 4 пари;
- нижня білизна 8 пар;
- купальник чи плавки (якщо розраховуєте купатись);
- зручні сандалі чи босоніжки;
- кросівки чи кеди;
- капці з піни (вони легкі, компактні та доцільні у загальних душах).
Перелік можете доповнити, залежно від країни, в яку подорожуєте, від планів (піти на дискотеку, спуститися на лижах, відвідати купальні, чи навіть вибратися на природу з ночівлею), а також від Ваших власних уподобань. Якщо Ви не можете жити без порцелянового котика, гаразд, візьміть його з собою :)
5. Засоби гігієни. Безумовно, зупинившись у готелі. Ви можете користуватись їхніми рушниками та шампунями, однак краще все ж взяти з собою власні речі:
- шампунь (кондиціонер, маска тощо), гель для душу (мило), мочалка;
- сухі та вологі серветки, туалетний папір;
- 2 невеликих рушнички на кожну особу;
- зубна паста та щітка;
- станок для гоління, лосьйони, антиперсперанти (дезодоранти) тощо;
- засоби особистої гігієни;
- для жінок, звісно ж, косметика (з ватними паличками, розчісками та парфумами);
Для того, щоб не возити з собою великі пляшечки з шампунем та гелем для душу, рекомендую перелити необхідну кількість у менші ємності, які після використання не шкода викинути.
6. Аптечка. Ніхто, нажаль, не застрахований від головних болів чи розладів шлунку, навіть за кордоном, і навіть страхівка не в змозі покрити ці дрібні неприємності. Тому варто заздалегідь зібрати дорожню аптечку, в якій обов'язково має бути:
- Панкреатин (Еспумізан, або інші ліки для травлення);
- Активоване вугілля (на випадок отруєння);
- Колдрекс (Амізон, Фервекс тощо);
- мазі від зовнішніх ушкоджень, бинт, пластирі, ватки;
- особливі ліки, які Вам можуть бути необхідні (від діабету, тиску, алергії тощо);
- спрей від комах, якщо Ви збираєтеся їхати на природу.
7. Інші необхідні речі. Щоб бути готовим до форс-мажорів, тримайте завжди неподалік складний ножик, ліхтарик, копію паспорту та баночку пива. Про пиво я, звісно, жартую, але кому як до душі :)
0 Коментар:
Дописати коментар